mobile

Tixon Care na Life Science Open Space 2021 The Open Innovation Forum. Sesja prowadzona przez EIT Health InnoStars.

2021-11-20 / 13:20

Tixon Care na Life Science Open Space 2021 The Open Innovation Forum. Sesja prowadzona przez EIT Health InnoStars.

Jeśli interesuje transformacja cyfrowa w służbie zdrowia oraz chcesz dowiedzieć się, jak wpłynąć na poprawę skuteczności leczenia, dołącz do wydarzenia „Life Science Open Space The Open Innovation Forum 2021” oraz wysłuchaj inspirującej prezentacji Tixon Care, która odbędzie się we środę - 24 listopada w bloku StarUp Scene, o godz. 15:00.

Konferencja organizowana jest przez Klaster LifeScience Kraków. Sesja prowadzona jest we współpracy z EIT Health InnoStars.

O skuteczności leczenia decyduje wiele elementów, nie tylko właściwy dobór leków przez lekarza czy farmaceutę, ale także ciągłość leczenia oraz przestrzeganie przez pacjenta zaleceń lekarskich. Jak pokazuje rzeczywistość, pacjenci mają z tym poważny problem. Co 4 pacjent przyjmuje leki niewłaściwie, niezgodnie ze wskazaniami lekarza i zalecanym dawkowaniem. Wielu pacjentów zapomina o konieczności przyjęciu leku, czy ponownym zakupie leku, aby utrzymać kontynuację leczenia. Do tego starzejące się społeczeństwo i problem polipragmazji oraz samotności wielu seniorów niesie szereg dodatkowych zagrożeń. 

Rozwiązanie #Lekoster idealnie wpisuje się w obecne potrzeby społeczne związane z ochroną zdrowia, opieką farmaceutyczną, zmianami klimatycznymi oraz digitalizacją służby zdrowia. Właściwie adresuje najważniejsze problemy związane z leczeniem, zwłaszcza osób przewlekle chorych, dzieci i seniorów. Ma szansę stanowić brakujące ogniwo dla lekarzy i farmaceutów, którzy uzyskają pełniejszy obraz swoich pacjentów, podnosząc bezpieczeństwo i skuteczność terapii. Lekoster to inteligentny, osobisty asystent do monitorowania leków w domu i podróży, reprezentujący holistyczne podejście do opieki nad pacjentem. Rozwiązanie dostarczy niezbędnych informacji m.in. o dawkowaniu leków, warunkach przechowywania leków, stanie domowej apteczki, a także samopoczuciu pacjenta, stanowiąc efektywne wsparcie w procesie leczenia oraz zapewniając dwukierunkową komunikację, oczekiwaną w kolejnym etapie cyfryzacji e-zdrowia w tym eRecepta 2.0. 

Unikalność oraz innowacyjność rozwiązania Lekoster skupia się na personalizacji, nowoczesnym designie oraz nowych technologiach, jak IoT czy koncepcji zastosowania komponentów ML/AI. Rozwiązanie posiada zgłoszenie patentowe, a także otrzymane Sprawozdanie o stanie techniki ocenione na najwyższym AAA potwierdzające potencjał jego innowacyjności.

Więcej informacji o konferencji na stronie Organizatora