mobile

Dla Babci i Dziadka

2021-01-21 / 09:09

Dla Babci i Dziadka

Ostatni czas pandemii koronawirusa z pewnością nie był łatwy zwłaszcza dla Seniorów, którzy w trosce o swoje zdrowie byli zmuszeni do izolacji od bliskich i przyjaciół... Patrzmy jednak optymistycznie na ten rok, licząc że szczepionka już niebawem rozwiąże ten problem. Zatem co możemy życzyć Babciom i Dziadkom w tym roku z okazji ich Święta?

Przede wszystkim dobrego humoru i samopoczucia!

Jak mawiał Leonardo da Vinci: “Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł”. Jak to zrobić?

Hipokrates twierdził: “Lekarz leczy, natura uzdrawia”... Zatem może lekki spacer w poszukiwaniu zimowego piękna lub ciepła herbata z soczystą cytryną i domowym sokiem malinowym?

Irlandzkie przysłowie głosi, że: “Porządny śmiech i długi sen to dwa najlepsze lekarstwa na wszystko" - zatem może jakaś komedia w TV nieco Was rozweseli? Może dobra książka lub kabaret? A może wzajemna rozmowa, lub telefon do przyjaciela czy bliskich? Zadbajcie też o wypoczynek!

Z kolei mądrość japońska opowiada: “Zawsze silniejszy jest ten, kto się uśmiecha, a nie ten, kto się wścieka”, czyli już wiecie, co macie robić... :)

Podsumujmy nasze życzenia. Doskonale oddają je słowa Ralpha Waldo Emersona: “Muzyka, która dociera najgłębiej i leczy wszelkie schorzenia, to serdeczne słowa”. 

Dzielmy się nimi jak najczęściej!